Prvá praktická IT bezpečnostná konferencia na Slovensku zameraná na demonštráciu zneužitia aplikačných zraniteľností a živú prezentáciu odpočúvacích technológií a ich následnú detekciu.
Konferencia pokrýva aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečnosti, malware-u, problematike odpočúvania a fyzického odhaľovania ploštíc.
Praktické ukážky odpočúvania:
- GSM ploštice v predlžovačke
- Ukážky kamufláže záznamníkov
- Odpočúvanie z okna – stetoskop
Praktická demonštrácia ochrany proti odpočúvaniu: (Ultrazvukový jammer, Faradayove klietky, fyzická prehliadka proti odpočúvaniu, scanner rádioveho spektra, detektory nelineárnych prechodov)
- technická analýza rodiny BlackEnergy malware
- nová funkcionalita a rozdiely v novej „lite“ verzii
- opis významných aspektov tohto malware v rátane techník pre bypassing UAC...
- výber BlackEnergy 2 plug-inov používaných na infikovanie súborov, vykonanie nežiaducich operácií a zber dát, atď.
- informácie o projekte zameraného na možnosť skorého varovania pred cieleným útokom škodlivého kódu
- opis poskytovaných informácií, ktoré môžu byť dodané organizácii, na ktorú sa malware zameral
- preverenie záujmu organizácii na Slovensku o takúto službu
CEO IT bezpečnostnej firmy Nethemba. Vyštudoval FEI-STU v Bratislave a FEL-ČVUT v Prahe odbor informatika s diplomovou prácou zameranou na ultrabezpečné systémy. Je držiteľom prestížnych bezpečnostných certifikácii CISSP a CEH, vedie slovenskú OWASP pobočku. Je tiež spoluzakladateľom organizácií Progressbar a SOIT, kde vedie sekciu pre IT bezpečnosť. Pravidelne vystupuje na rôznych svetových bezpečnostných konferenciách (v Holandsku, Luxemburgsku, Berlíne, Varšave, Krakove, Prahe).
V minulosti demonštroval možnosť zneužitia SMS lístkov vo všetkých veľkých mestách Európy, spolu s kolegom Norbertom Szeteiom demonštroval masívne prelomenie čipových kariet Mifare Classic. Má 14-ročné skúsenosti v oblasti IT bezpečnosti a penetračného testovania a tvorby najrozličnejších bezpečnostných auditov vrátane sociálneho inžinierstva, či forenznej analýzy.
V roku 2008 ukončil štúdium na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Od tejto chvíle sa venoval najmä správe a zabezpečovaniu systémov, vývoju webových aplikácií na rôznych platformách a vývoju mobilných aplikácií. V rokoch 2012 až 2014 pôsobil ako externý lektor na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK so seminárom o vývoji mobilných aplikácií na platformách Android a Windows Phone. V súčasnosti sa okrem vývoja venuje aj bezpečnosti webových a mobilných aplikácií.
IT špecialista v oblasti šifrovania. V spoločnosti PROBIN s.r.o. je zodpovedný za implementáciu ochrany korporátnych informačných infraštruktúr pomocou šifrovania u klientov spoločnosti. Mnohoročné skúsenosti nazbieral najmä pri správe šifrovaných telefónov systému Sagem a v súčasnosti Cryptosmart.
Riaditeľ spoločnosti PROBIN Europe s.r.o., zaoberajúca sa problematikou odpočúvania a fyzickej bezpečnosti. Viac ako 5 rokov sa podieľal na riadení spoločnosti Probin s.r.o. V súčasnej dobe pôsobí v spoločnosti PROBIN Europe, ktorá je zameraná najmä na zahraničných klientov na Slovensku, v Maďarsku a Rakúsku.
Technik špecialista - divízia špeciálnej bezpečnosti. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti ochrany proti odpočúvaniu a v oblasti konštrukcie, testovania a oživovania špeciálnej techniky, je považovaný za jedného z predných odborníkov v Českej republike.
Je poverený Národným bezepečnostným úradom pre styk a zoznamovanie sa s utajovanými skotočnosťami do stupňa Tajné.
Róbert Lipovský je analytik infiltrácií v malwarovom laboratóriu spoločnosti ESET. Zaoberá sa výskumom počítačových hrozieb a analýzou malwarových trendov. Prednášal na mnohých bezpečnostných konferenciách, ako napríklad EICAR, CARO či Virus Bulletin. Vyštudoval aplikovanú informatiku na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Nethemba je slovenská bezpečnostná IT spoločnosť založená v roku 2007 špecializujúca sa primárne na bezpečnosť webových aplikácií a penetračné testy. Tvoria ju špecialisti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti bezpečnosti. Okrem širokého portfólia, ktoré zahŕňa intranetové a lokálne systémové audity, digitálne forenzné analýzy, audity bezdrôtových sietí, či bezpečný návrh VoIP, Nethemba ako jediná na Slovensku a v Čechách ponúka bezpečnostné audity RFID technológií a venuje sa aktívnemu výskumu v oblasti bezpečnosti, čo demonštruje pravidelnými prezentáciami na konferenciách po celom svete. www.nethemba.com
Spoločnosť ESET je svetovým výrobcom bezpečnostného softvéru pre firemnú klientelu a domácnosti. Je lídrom na trhu proaktívnej detekcie počítačových hrozieb. Vďaka technológii Live Grid® využíva ESET dáta od dobrovoľných používateľov z celého sveta, a tak okamžite reaguje na nové hrozby. ESET drží vďaka zisku 80. ocenenia VB100 v júli 2013 rekord v počte týchto ocenení, ktoré udeľuje britský Virus Bulletin, vysoko-rešpektovaná nezávislá testovacia organizácia. www.eset.sk
PROBIN pôsobí v oblasti ochrany proti odpočúvaniu od roku 1997. Za dobu svojho pôsobenia sa stala najväčšou spoločnosťou svojho druhu v strednej a východnej Európe a radí sa medzi najväčších poskytovateľov týchto služieb v Európe. www.probin.cz
registračný Poplatok 23 €
Pokiaľ sa neviete, alebo nemôžete registrovať cez Eventbrite neváhajte nás kontaktovať
prostredníctvom Kontaktného formuláru.
Pri platbe bitcoinom sa počas registrácie na konferencii preukážete iba potvrdením o transakcii. Platby môžete zasielať na adresu 17GqchrsmX9nJCxiq6RANsRaxBRBYcU7jG
Pre držiteľov bezpečnostných certifikátov CISA, CISM, CISSP možnosť získania CPE bodov!