CypherConf 2016 představuje třetí ročník praktické IT bezpečnostní konference zaměřené na demonstraci zneužití aplikačních zranitelností. Přednášky pokrývají aktuální trendy webové a mobilní bezpečnosti, malwaru a problematiky odposlechů. Letos představíme několik unikátních témat, jako praktickou ukázku zneužití digitálních rádiových sítí TETRA, které tvoří kritickou infrastrukturu v ČR (doprava, armádní složky, zdravotnictví) nebo nejnovější výsledky výzkumu bezpečnostního rádiového rozhraní moderních telefonů. Čeká vás také prezentace zaměřená na ochranu digitálního soukromí občanů České a Slovenské republiky. Pro držitele bezpečnostních certifikací CISA, CISM, CISSP nabízíme možnost získat až 4 CPE body!
Vystudoval FEI-STU v Bratislavě a FEL-ČVUT v Praze obor informatika s diplomovou prací zaměřenou na ultra-bezpečné systémy. Je držitelem prestižních bezpečnostních certifikací CISSP a CEH, vede slovenskou OWASP pobočku. Je také spoluzakladatelem organizací Progressbar a SOIT, kde vede sekci pro IT bezpečnost. Pavel má pravidelné prezentace na různých světových bezpečnostních konferencích (Nizozemsku, Lucembursku, Berlíně, Varšavě, Krakově, Praze). V minulosti demonstroval možnost zneužití SMS jízdenek ve všech velkých městech Evropy, spolu s kolegou Norbertem Szeteiom demonstroval masivní prolomení čipových karet Mifare Classic. Má 15-leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a penetračního testování a tvorby nejrůznějších bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Je spoluautor testovací příručky OWASP Testing Guide v3, detailně ovládá OSSTMM, ISO17799/27001, má dlouholeté zkušenosti s manuálním vyhledáváním zranitelností a různými bezpečnostními nástroji. Ovládá množství programovacích jazyků (ASM, C, C++, XSLT, Perl, Java, PLSQL, Lisp, Prolog, skriptovací jazyky) a operačních systémů, věnuje se také VoIP a zajímavému výzkumu v oblasti IT bezpečnosti.
Peter Dekýš je riaditeľ divízie ESET Services. Po absolvovaní štúdia na Elektrotechnickej fakulte na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a ukončení ašpirantského štúdia v odbore Elektronické počítače (1993) pracoval ako pedagóg na Katedre informatiky a informačných technológií FEI STU (dnes Fakulta informatiky a informačných technológií STU). Tu sa venoval problematike počítačových sietí, podnikových informačných systémov a ďalším. V roku 1997 odišiel z akademickej pôdy a pôsobil ako konzultant pre oblasť bezpečnosti a počítačových sietí. Prednáškovú činnosť na FEI STU ukončil až v roku 2001, kedy nastúpil do spoločnosti S&T Slovakia na pozíciu manažéra konzultačných služieb so zameraním na komplexné riešenia infraštruktúry informačných systémov. V roku 2009 začal pracovať v spoločnosti ESET. Tu vedie divíziu, ktorá rieši úlohy internej bezpečnosti ESET a zabezpečuje predaj a dodávku služieb informačnej bezpečnosti pre externých zákazníkov."
CEO spoločnosti ITDS Consulting, vývojár mobilných a webových aplikácií a bezpečnostný analytik so špecializáciou na platformu Android. Skúsenosti s bezpečnosťou zbieral predovšetkým v bankovom a priemyselnom odvetví v spolupráci so spoločnosťami ako je napríklad Hewlett-Packard
Václav Moucha je bezpečnostním konzultantem ve společnosti ESET Research, která poskytuje služby v oblasti řízení informační bezpečnosti. Vystudoval ČVUTv Praze a je držitelem mnohých bezpečnostních certifikací jako například CISA, CCNA, SCNA, SCSA a několik dalších. Oblasti informační bezpečnosti se profesně věnuje více než 15 let a v rámci této zkušenosti působil na různých pozicích oblasti informační bezpečnosti ve významých finančních, dodavatelských a telekomunikačních společnostech.
Vývojár hardware a firmware aplikácií kritickej infraštruktúry (napr. TETRA, GSM), správca serverovej a databázovej infraštruktúry na CUZK.CZ a CTO a spoluzakladateľ spoločnosti ITDS Consultin. V minulosti sa zaoberal predovšetkým fyzickou bezpečnosťou a penetračnému testovaniu fyzickej a rádiovej bezpečnosti. Je takisto jedným zo zakladateľov združenia Brmlab.
Jiří Schmidt je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty automatizace a řízení, obor Matematické metody v ekonomii. V oblasti komerční, objektové a speciální bezpečnosti nepřetržitě působí již od roku 1991. V předchozí kariéře působil nejdříve jako finanční ředitel společnosti Olympo Controls, s.r.o., později jednatel a společník Euroalarm, spol. s r.o. Od roku 1997 trvale působí ve společnosti Probin s.r.o. Je prověřen Národním bezpečnostním úřadem pro styk a seznamování se s utajovanými skutečnostmi do stupně Tajné. Externě přednášel na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Univerzitě v Pardubicích, v oboru Bezpečnostní technologie, systémy a management.
IT špecialista v oblasti šifrovania. V spoločnosti PROBIN s.r.o. je zodpovedný za implementáciu ochrany korporátnych informačných infraštruktúr pomocou šifrovania u klientov spoločnosti. Mnohoročné skúsenosti nazbieral najmä pri správe šifrovaných telefónov systému Sagem a v súčasnosti Cryptosmart.
Dmitry Sklyarov is the Head of Reverse Engineering Department at Positive Technologies. He graduated from the Computer-Aided Design Department of Bauman Moscow State Technical University and now teaches Information Security at his Alma mater. He did research on the security of eBooks, authentication of digital photos and smartphone forensics.
Nethemba je slovenská bezpečnostní IT společnost založená v roce 2007 specializující se primárně na bezpečnost webových aplikací a penetrační testy. Tvoří ji specialisté s dlouholetými zkušenostmi v oblasti bezpečnosti. Kromě širokého portfolia, které zahrnuje intranetové a lokální systémové audity, digitální forenzní analýzy, audity bezdrátových sítí a bezpečný návrh VoIP se Nethemba jako jediná na Slovensku a v Čechách věnuje bezpečnostním auditem RFID technologií a aktivnímu výzkumu v oblasti bezpečnosti, což demonstruje pravidelnými prezentacemi na konferencích po celém světě. www.nethemba.com
Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software, díky němuž může přes 100 milionů uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Bezpečnostní řešení ESET patří mezi nejpokročilejší a nejvíce doporučovaná v nezávislých testech. Drží světový rekord v nepřerušené sérii renomovaných testů VB 100, v nichž vždy objevil všechny hrozby. Mezi technologickou špičku patří i díky tomu, že mají jen minimální nároky a generují jen minimum falešných poplachů. ESET se od konkurence odlišuje také vysokou kvalitou zákaznického servisu. Společnost ESET má centrálu v Bratislavě a síť partnerů ve více než 180 zemích světa. Jedno z výzkumných center ESET pro detekci malware je v Praze. www.eset.cz
PROBIN pôsobí v oblasti ochrany proti odpočúvaniu od roku 1997. Za dobu svojho pôsobenia sa stala najväčšou spoločnosťou svojho druhu v strednej a východnej Európe a radí sa medzi najväčších poskytovateľov týchto služieb v Európe. www.probin.cz
Pokiaľ sa neviete, alebo nemôžete registrovať cez Eventbrite neváhajte nás kontaktovať
prostredníctvom Kontaktného formuláru.
Pri platbe BTC získate zľavu 13.37%
Při platbě bitcoinem (0.08BTC) prosíme po zaplacení odeslat transaction ID na adresu info@cypherconf.com. V průběhu registrace se na konferenci prokážete už jen potvrzením o transkaci. Platby můžete zasílat na adresu 19iDBi5mfwBKKKxGmvELZbzho496A7RQzU
Pre držiteľov bezpečnostných certifikátov CISA, CISM, CISSP možnosť získania CPE bodov!